Prawniczym okiem - Prawo i prawnicy

Generalnie prawie każdy będzie potrzebował pomocy prawnej, czy reprezentanta w sądzie. Bez znaczenia, czy jesteśmy niewinni, czy nie. Dlatego dobrze jest szukać: kancelaria rybnik i wybrać najlepszą dla nas kancelarię.

Sprawa w sądzie

Wiele osób czuje pewną obawę przed skierowaniem s

Prawniczym okiem - Prawo i prawnicy kancelaria rybnik
prawy do rozstrzygnięcia droga sądową. Jednak niewiele osób wie, ze takie rozprawy wcale nie muszą ciągnąć się długimi latami, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy, które są dość jasne i przejrzyste, a do sądu należy jedynie wydanie wyroku i jego egzekucja. Sporo osób boi się kosztów sądowych, które trzeba przyznać, ze potrafią być dość dotkliwe. Do tego jeszcze koszty obrońcy i już robi się niemała kwota, którą trzeba zapłacić.

Na szczęście kiedy wygrywamy sprawę sąd najczęściej obarcza kosztami pozwanego lub przegranego w sprawie, jednak nie to regułą i trzeba się przygotować na pokrycie tychże kosztów. Istnieje też możliwość zaskarżenia wyroku do sądu drugiej instancji co pozwala również na zaskarżenie kwoty kosztów sądowych.


Obsługa prawna osób występujących o rozwód

Chyba najczęściej wymienianą przyczyną rozwodów jest różnica charakterów i alkoholizm oraz agresywne zachowanie jednego ze współmałżonków pojawiające się dopiero po ślubie, stale pojawiają się w kancelariach adwokackich również takie osoby, które zostały zdradzone. Dla osób pokrzywdzonych w związku najbardziej korzystne jest wystąpienie o rozwód z orzeczeniem o winie, ponieważ wówczas będą mogły liczyć o otrzymanie alimentów i taki podział majątku, który będzie dla nich korzystny.

Jednak obowiązkiem prawników jest zajęcie się również tymi osobami, które przyczyniły się do rozwodu, aby przynajmniej zminimalizować ponoszone przez nich straty związane z rozwodem. Osobnym problemem jest przyznawanie praw rodzicielskich do dzieci rozwodników.


Czym jest prawo?

Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym ? system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowione lub uznane przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowane, w tym z użyciem przymusu.

Pojęcie prawa jest również używane na oznaczenie prawa w ujęciu podmiotowym (prawo podmiotowe). Tak rozumiane występuje, gdy mówimy, że mamy prawo (jesteśmy uprawnieni) do czegoś. Ten artykuł nie dotyczy tak rozumianego prawa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo